FAQ Wojsko

Z Plemiona Wiki

Najczęściej zadawane pytania wraz z odpowiedziami dotyczące wojsk.

Spis treści

Jak wysłać atak/wsparcie (pomoc)?

Istnieją dwa sposoby na wysłanie ataku/wsparcia (pomocy):

  • Wchodzisz na Plac plac i wpisujesz liczbę danych jednostek, które chcesz posłać. Następnie w 2 pola o białym tle wpisujesz współrzędne (xxx|yyy), po wykonaniu tej czynności wybierasz Napad lub Pomoc.
  • Wchodzisz na mapę następnie klikasz na wioskę, do której chcesz posłać wojsko i z menu kontekstowego wybierasz ikonkę Mapa - Menu - Wyślij wojska.png wyślij wojska. Jeśli masz wyłączone menu kontekstowe od razu przejdziesz do nowej strony, gdzie klikasz „ » wyślij wojska”. W obu przypadkach od razu wyświetli Ci się Plac plac, w którym wpisujesz liczby jednostek, jakie chcesz posłać i klikasz Napad bądź Pomoc.

Chciałbym zawrócić wojsko. Czy jest to możliwe? I jak mam to zrobić ?

Jest to możliwe. Jednak atak może być przerwany do 10 minut od wysłania. Jeśli chcesz cofnąć wojsko wchodzisz w Plac plac i na dole masz Ruchy wojska. Przy danym ataku po prawej stronie masz przerwij. Wojsko nie od razu wróci, ponieważ przebyło już pewien dystans i musi go ponownie pokonać.

Mój atak jest opóźniony. Co robić? Czy bitwa się rozegrała ?

Musisz cierpliwie czekać. Opóźnienia występują z powodu przeciążenia serwera. Bitwa została już rozegrana, lecz Raport raport otrzymasz, gdy opóźnienie się skończy.

Jak mogę zobaczyć, że jestem atakowany?

Ujrzysz taki Koszary m.png obrazeczek w prawym górnym rogu obok miejsca w Zagroda zagrodzie.

Otrzymałem/wysłałem wsparcie i chce je cofnąć. Jak mam to zrobić?

Wchodzisz na Plac plac następnie w wojsko (znajdziesz to w panelu placu na lewo) i klikasz odwołaj lub wszystkie.

Jestem atakowany i nie mam co zrobić z surowcami. Czy jeśli wystawie je na rynku to agresor mi ich nie zabierze?

Surowce Surowce na Rynek rynku są widziane przez agresora i mogą zostać zrabowane. Jedynie Schowek schowek może przechować surowce, których agresor nie widzi i nie może ich splądrować.

Posłałem x pikinierów do wioski, w której nie ma wojska, lecz większość mi zginęła. Czemu tak się stało?

Pikinierzy mają słabą siłę ataku. Odpowiedzialne za zginięcie pikinierów może być kilka rzeczy:

Chcę zniszczyć w innej wiosce budynek katapultami. Jak wybrać budynek do zniszczenia?

Gdy posyłamy wojsko do ataku wraz z Katapulta katapultami, przed wysłaniem mamy do wyboru budynki do zniszczenia.

Bardzo chciałbym zniszczyć sąsiadowi schowek, lecz nie ma go na liście budynków. Czy mogę go zniszczyć?

Schowek Schowka nie można zniszczyć.

Czy taranom wydaje się polecenie do zniszczenia muru jak katapultom?

Taran Tarany mogą niszczyć tylko Mur obronny mur i atakują go domyślnie.

Jestem atakowany szlachcicem przez gracza x. Gdy jego wojsko wracało do wioski zniszczyłem mu pałac katapultami. Czy szlachcic mu zginął i czy może dalej mnie nim atakować?

Szlachcic Szlachcic żyje i może Cię nim atakować.

Mam zbadanych zwiadowców na 3 poziom, lecz pokazali mi tylko stan surowców przeciwnika. Czemu tak się stało ?

Jeżeli obrońca ma dwa razy więcej Zwiadowca zwiadowców niż agresor, to szansa na powrót zwiadowców wynosi około 50 %. Niestety w takim wypadku przeżyje niewielu zwiadowców. Jeżeli agresor i obrońca mają tyle samo zwiadowców, to szansa na przeżycie wynosi około 100%, a około dwie trzecie zwiadowców agresora powróci żywe. Obrońca może stracić swoich zwiadowców.

Jeżeli tylko jeden zwiadowca powróci żywy, może on przesłać raport szpiegowski o wielkości wojsk przeciwnika. Tę informację otrzyma się również w czasie napadów na wrogie wioski, jeżeli siła napadu stanowi minimum połowę siły obrony.

Jeżeli przeżyje 50% zwiadowców i są one zbadane na poziomie 1, otrzyma się Raport raport o ilości Surowce surowców przeciwnika. Jeżeli przeżyje 70% zwiadowców i są one zbadane na poziomie 2, otrzyma się informacje o budynkach przeciwnika i ich stopniu rozbudowy. Jeżeli przeżyje 90% zwiadowców i są one zbadane na poziomie 3, otrzyma się wiadomości o wojskach z napadniętej wioski, które poza nią stacjonowały.


Zaatakowałem gracza x i przegrałem, pomimo że w symulator wykazał, że wygram

Może to być przyczyna 6 rzeczy, których zapomniałeś wpisać do symulatora:

Czy morale liczą się od punktów wioski, z której atakuje?

Nie, morale liczy się w zależności od stosunku ogólnej liczby punktów agresora i obrońcy, nie od punktów poszczególnych wiosek.

Jak przejąć inną wioskę?

By przejąć inna wioskę trzeba posiadać Pałac pałac, w którym rekrutujemy Szlachcic szlachcica (grubasa) i wysyłamy go na wioskę, którą chcemy przejąć. Szlachcic zabiera od 20 do 35 poparcia. Wioska ma domyślnie 100 poparcia, które po ataku regeneruje się co określony czas, w zależności od prędkości świata. Na światach o prędkości 1 jest to 1 punkt na godzinę. Wioska stanie się nasza gdy poparcie spadnie do 0 lub niżej.

Przejąłem wioskę, ale kogoś innego atak dojdzie za 20 godzin. Jaka jest szansa, że stracę wioskę, jeśli w ataku jest szlachcic?

Bez obaw. Wprawdzie poparcie wzrasta o 1 na godzinę, ale przejęta wioska od razu ma 25 poparcia, więc po kolejnych 20 godzinach będzie miała ona 45. W takim wypadku jeden atak nie wystarczy, a Ty będziesz miał czas na zorganizowanie wsparcia dla tej wioski.

Mam już dwie wioski a nie mogę rekrutować kolejnych szlachciców, mimo, że mam już złożone 10 paczek!

Na światach z paczkami limit Szlachcic szlachciców możliwych do rekrutacji zależny jest od sumy poziomów wszystkich Pałac pałaców. Jeśli masz jedną wioskę a w niej pałac na 1 poziomie, to możesz mieć tylko jednego szlachcica. Żeby rekrutować kolejnego szlachcica, musisz rozbudować pałac na kolejny poziom albo wybudować go w nowej wiosce.

Jak wysłać chłopów do walki?

Chłop Chłopi to jednostka obronna (defensywna), której nie można wysłać do ataku.

Chłop zniknęli? Nie dostałem żadnego raportu o ataku, więc nie zginęli w walce

ChłopChłopi mogą być powołani tylko na 6 godzin, w czasie których produkcja surowców spada o 50%.

Przejąłem kolejną wioskę, ale ktoś postanowił mnie zaatakować. Dlaczego nie mogę powołać chłopów pod broń?

ChłopChłopów można powołać pod broń w początkowej fazie gry, kiedy się ma tylko kilka wiosek. Jest to zależne od konfiguracji świata.


Autor tekstu: Toster

Tekst uzupełniono i zaktualizowano.

Osobiste