Konwerter raportów

Z Plemiona Wiki

Konwertery raportów - narzędzia umożliwiające publikację Raport [[Raport|raportu]] z gry na forum plemienia i innych serwisach.

Funkcje

Raport z konwertera plemiona.one.pl.

Konwerter raportów ma za zadanie przekształcić surowy raport z gry na formę czytelną maszynowo (RDF) poprzez odpowiednie sparsowanie informacji tekstowych podanych przy jego uruchamianiu. Zazwyczaj eksportuje raporty do formatu BB-Code, rzadziej do HTML.

Historia

Pierwszym znanym konwerterem raportów z gry był konwerter udostępniony przez najstarszą wersję serwisu Plemiona Plus, dostępną wówczas na tronie http://www.plemiona.edy.pl. Obecnie istnieje ponad 10 konwerterów pracujących niezależnie od siebie.

Legalność

Konwertery zostały wprowadzone już kilka miesięcy po uruchomieniu gry na polskim rynku. Przez wiele miesięcy pozostawały niezbędnym narzędziem dla każdego gracza, zwłaszcza atakowanego, zostały też zalegalizowane przez Team Plemion.

W drugiej połowie roku 2008, twórcy gry dodali do jej mechanizmu funkcje publikacji raportów przy pomocy identyfikatora. Funkcja ta została przyjęta przez graczy niespecjalnie, z racji faktu, że umożliwiała zwykłemu graczowi nie posiadającemu Konta Premium możliwość publikacji jedynie pięciu raportów w trybie ciągłym. Konwertery jednak były cały czas używane.

Obecnie legalność konwerterów jest kwestionowana z podanego powyżej powodu (omijanie ograniczeń liczby raportów), jednak w dalszym ciągu są one używane. Zalecane jest jednak przejście na nową metodę, czyli publikację wbudowaną w grę.

Linki zewnętrzne

Osobiste