Obóz wojskowy

Z Plemiona Wiki

Obóz wojskowy

Obóz wojskowy - funkcja obozu została dodana wraz z wersją 6.0, obecnie obozy są wycofane z gry. Obozy zostały wprowadzone na świat 42 (obecnie ten świat ma styl 5.0 - bez obozów wojskowych). Obozy nie zostaną wprowadzone na już istniejące światy.

Plemię dopiero w późniejszej fazie gry może wybudować obóz wojskowy, ponieważ wiąże się to z dużą liczbą punktów. Członkowie plemienia wysyłają swoje wojska do obozu. Gdy jednostki dotrą na miejsce, mogą być wykorzystana do ataku lub wsparcia wybranej wioski.

Widok obozu wojskowego na mapie.

Wymagania

Prawa w plemieniu

Obóz może wybudować tylko gracz posiadający prawa założyciela plemienia lub administratora plemienia.

Monety

Budowa obozu wojskowego kosztuje stałą liczbę złotych monet, którą przekazują członkowie plemienia. Liczba przekazanych monet pokazywana jest w zakładce Członkowie i jest widoczna jest tylko dla członków danego plemienia.

Punkty plemienia

Liczba wybudowanych obozów zależy od ilości punktów posiadanych przez dane plemię. Im więcej punktów posiada plemię, tym więcej może wybudować obozów.

Przykład: Na budowę obozu potrzeba 1.000.000 punktów, wtedy:

  • do 999.999, plemię nie może posiadać obozów wojskowych,
  • przy 4.999.999, plemię może posiadać do 4 obozów,
  • przy 5.000.000 plemię może posiadać 5 obozów.

Ilość potrzebnych punktów zależna jest od konfiguracji świata.

Budowa

Obóz wojskowy w trakcie budowy.

Położenie

Obóz wojskowy może być wybudowany w dowolnym punkcie na mapie, z wyjątkiem: lasów, jezior, gór, wiosek czy innych obozów, także tych w trakcie budowy.

Plac budowy

W wybranym przez gracza miejscu pojawia się na mapie plac budowy. Gdy dotrą do niego pierwsze jednostki, plac budowy zamienia się we właściwy obóz wojskowy.

Cechy

Widzialność

Obóz w trakcie budowy oraz wybudowany obóz jest widoczny na mapie dla wszystkich graczy.

Atakowanie obozu

Obóz wojskowy może zostać zaatakowany przez innych graczy, tak jak normalne wioski. "Chroniony" jest natomiast plac budowy, którego nie da się wyburzyć. Dopiero po pokonaniu wszystkich jednostek przebywających w obozie, istnieje możliwość jego zniszczenia.

Na światach z aktywnym Kościół Kościołem, wojska walczą ze 100% wiarą. Morale obozu są niezmienne takie same jak w przypadku ataku na zwykłą wioskę.

Limit wojska =

Limit czasowy

Po ustalonym czasie, każdy obóz zostanie automatycznie rozwiązany. Stacjonujące tam wojska w czasie rozwiązania wrócą do wiosek z których pochodzą. Jednostki, które będą w trakcie ataku lub wsparcia będą nadal zmierzały do celu.

Stacjonująca armia

Nie jest dozwolone użycie w całości przebywających w obozie wojsk. Armie mogą być używane pojedynczo, tylko właściciel armii może wydawać jej rozkazy.

W przypadku ataku na obóz, wszystkie zgromadzone tam wojska biorą udział w obronie.

Użycie

Uprawnieni użytkownicy

Tylko członkowie plemienia, które wybudowało obóz wojskowy mogą z niego korzystać. Sojusznicy nie są uprawnieni do tego. Jedynie właściciel armii może wydawać jej rozkazy, dotyczy to również założyciela i administratora plemienia.

Wyburzyć obóz może założyciel lub administrator plemienia.

Wysyłanie wojska

Każdy członek plemienia, ma możliwość wysłania własnych grup jednostek do obozu, musi jednak pamiętać o limicie ilości grup wojska w obozie, jak i o limicie czasowym.

Wojska stacjonujące w obozie wojskowym mogą:

  • atakować inne obozy,
  • atakować wioski,
  • wspierać wioski,
  • powrócić do wioski, z której pochodzą.

Nie możliwe jest wspieranie obozu wojskowego przez wojska pochodzące z innego obozu. Wszystkie rozkazy wydane w obozie nie mogą być odwołane.

Powrót wojska

Po ataku grupa wojska automatycznie powróci do wioski, z której pochodzi - nie do obozu wojskowego. To samo dotyczy odesłanej pomocy pochodzącej z obozu.

Szpiegowanie

Tak jak zwykłe wioski, na obozy wojskowe można wysyłać Zwiadowca Zwiadowców.

Zdarzenia

Obóz/plac budowy zostanie rozwiązany (po limicie czasowym), wyburzony lub zniszczony.

Wszystkie jednostki przebywające w obozie wrócą do wioskę skąd zostały wysłane.

Plemię zostało rozwiązane.

Wszystkie obozy i place budowy znikają z mapy, a jednostki wracają do wiosek.

Gracz opuszcza plemię.

Wojska przebywające w obozie wracają do wiosek gracza. Monety zainwestowane w budowę obozów nie są zwracane.

Konto gracza zostaje usunięte.

Wojska są usuwane z obozu, złote monety pozostają na koncie plemienia.

Spadek punktów plemienia.

Wybudowane już obozy oraz place budowy nie są usuwane do czasu przekroczenia limitu czasowego, chyba, że wcześniej zostaną wyburzone lub zniszczone przez obce wojska.
Osobiste