Plemiona

Z Plemiona Wiki

Plemiona

Plemiona to bezpłatna gra internetowo-przeglądarkowa. Nie musisz instalować żadnych programów. Możesz więc grać z niemal każdego urządzenia z połączeniem internetowym.

Plemiona rozgrywają się we wczesnym średniowieczu. Każdy gracz jest dowódcą małej wioski, której ma dopomóc w dojściu do władzy i sławy. Dzięki jego pomocy początkowo mała wioska staje się coraz większa. Ludność powiększa się, produkcja i handel rośnie.

Nie tylko własna wioska się rozwija. W otoczeniu są też wioski innych graczy, którzy dążą do władzy. Z czasem poznaje się też innych graczy, z którymi można się sprzymierzać i tworzyć plemię. Z czasem własna wioska staje się coraz większa, coraz to lepsze jednostki można rekrutować i Twoja wioska już niedługo będzie podbijać inne wioski.

Na początku gry ważne jest rozbudowanie wioski. Istnieje 18 budynków, lecz na początku masz siedem do dyspozycji. Reszta będzie dostępna po rozbudowaniu już istniejących budynków. Do rozbudowy budynków potrzebujesz surowców, które są produkowane w tartaku, cegielni i hucie żelaza (również podczas Twojej nieobecności). Obok surowców potrzebne są też miejsca w zagrodzie dla nowych mieszkańców. Rozbudowując zagrodę, osiągasz większą liczbę możliwych mieszkańców w wiosce. Rozbudowa trwa na początku mniej więcej 20 minut, ale z rosnącym stopniem rozbudowania, wzrasta również czas trwania budowy.

W okolicy stoją obce wioski. Są one zarządzane przez innych graczy w internecie. Komunikacja i współpraca z nimi jest podstawą gry "Plemiona". Niektórzy będą próbowali Cię splądrować, inni będą handlować albo Cię wspierać. Ważne jest, abyś poznał innych graczy i zawierał sojusze. Będą Cię wspierać, z Tobą handlować i Tobie pomagać w grze. Rynek daje możliwość wymiany surowców z innymi graczami. Możesz przyjmować obce oferty, lub umieszczać na rynku własne. Poprzez taką wymianę możesz pozbyć się surowców, których masz za dużo i uzyskać te, których Ci brakuje. Przede wszystkim na początku może Ci to pomóc i przynieść oszczędność czasu.

Bitwy i wojny odgrywają dużą rolę w grze "Plemiona". Istnieje dwanaście różnych jednostek, które mają różne możliwości i siły. Są one produkowane w koszarach, w stajni i w warsztacie. Do ich wytworzenia potrzeba surowców i czasu. Bitwy odbywają się w wioskach. Jednostki agresora mierzą siły z jednostkami obrońcy. Powodami ataków mogą być plądrowania, ataki zwiadowcze lub po prostu złość. Pod koniec ataki prowadzą często do przejmowania obcych wiosek.

Zasady

Gracz może mieć tylko jedno konto na każdym świecie. Jeżeli gracz stworzy więcej kont na tym samym świecie, zostaną one zablokowane (czyli zablokowane na jakiś czas, w najgorszym przypadku konto może zostać zablokowane dożywotnio). W sieci są również dostępne tzw. boty, które wydają polecenia wioskom automatycznie i same wysyłają ataki na inne wioski. Wtedy gracz nie musi być zalogowany, po prostu bot sam wykonuje polecenia. W polskiej edycji gry botów nie wolno używać.

Information.png Osobny artykuł: Regulamin gry.

Światy

Istnieje wiele zwykłych światów, Szybkie Plemiona i specjale.

Zwykłe światy pojawiają się bardzo często, rozgrywka na nich zwykle trwa kilka lat a zależy to od konfiguracji świata. Od wersji 8.0 światy mają ustalony sposób ich zakończenia: Odkrycia Cywilizacji. Światy, które powstały przed tą wersją mają ustalone inne zakończenie: W jaki sposób wygrać świat.

Szybkie Plemiona (SP) to podkręcona prędkość a czas rozgrywki to zwykle od kilku godzin do kilku dni. Najświeższe informacja o starych, aktualnie trwających i zaplanopwanych runkach Szybkich Plemion znajdziesz tu: Rundy Szybkich

Speciale to jakby krzyżówka zwykłych światów z szybkimi. Trwają kilkadziesiąt dni, czasem dłużej, prędkość nie jest tak wysoka jak na szybkich, ale też wyższa niż na zwykłych światach. Dodatkowo charakteryzuje je dość nietopowa konfiguracja.


Information.png Osobny artykuł: Tabelka światów.

Konto Premium

Premium.png Konto Premium ma na celu ułatwiać rozgrywkę. KP można nabyć na określony czas przez różne sposoby, np. SMS, przelew z konta bankowego oraz na określony czas kiedy to gracz zdobędzie 500 (7 dni) i 15000 punktów (3 dni).

Information.png Osobny artykuł: Konto Premium.

Wersje językowe

Zobacz też

Osobiste