Raport

Z Plemiona Wiki

Raport Raporty informują o różnych wydarzeniach. Zarówno militarne, jak i gospodarcze wydarzenia będą przekazane. Jeżeli otrzymasz raport, w górnej listwie menu pojawi się symbol New report.png.

We "wszystkich raportach" masz widok na wszelkie otrzymane raporty. Oprócz tej kategorii masz do wyboru: raporty z walk, transportów, pomocy i inne. W tych kategoriach raporty zostały posortowane, w zależności od dziedziny, z której pochodzą.
Przegląd raportów

Kategorie

Napady

Raport z ataku, obrońca zwyciężył

W kategorii znajdziesz raporty z walk.

Tutaj zobaczysz, kto przeciw komu walczył i kto wygrał. Na górze znajdziesz wykres, który pokaże szczęście agresora: czerwona linia pokazuje pech, zielona szczęście. Maksymalny pech i maksymalne szczęście wynoszą 25%. To znaczy, że wojska agresora walczyły o 25% mocniej lub słabiej.

Poniżej znajdują się jednostki, które walczyły i poległy w walce. Agresor otrzyma kompletny raport z walki, jeżeli jego wojska wynosiły minimum 50% wojsk obrońcy lub powrócili zwiadowcy. W innym przypadku pojawi się raport "Żaden z Twoich żołnierzy nie powrócił z wojny", a Ty nie otrzymasz żadnych innych wiadomości o jednostkach przeciwnika. Jeżeli przegrałeś jako obrońca, otrzymasz kompletny raport z bitwy.

Jeżeli Taran Taran lub Katapulta Katapulta albo nawet Szlachcic Szlachcic brały udział w walce, otrzymasz wiadomości o stopniu zniszczenia i obniżenia poparcia, które osiągnąłeś.


Raport z ataku, agresor zwyciężył
Raport z ataku, podbicie wioski

Oznaczenia raportów

  • Kropka Niebieska (Niebieska 1.png) - Informuje o powodzeniu wysłanych zwiadowców
  • Kropka Zielona (Zielona 1.png) - Informuje o ataku, w którym nie zginął żaden z naszych żołnierzy
  • Kropka Żółta (Zolta 1.png) - Informuje o ataku, w którym zginęła część naszego wojska
  • Kropka czerwona (Czerwona 1.png) - Inofrmuje o ataku, w którym zginęły wszystkie nasze jednostki
  • Kropka czerwono-żółta (Czerwono zilta 1.png) - Inofrmuje o ataku, w których zginęli wszyscy atakujący, ale udało się uszkodzić budynek.

Pomoc

Raport z wchodzącej pomocy


Raporty o pomocy otrzymasz, gdy posłałeś komuś wojska do pomocy lub pomoc otrzymałeś. Tutaj możesz zobaczyć, które wioski sobie pomogły i ile wojsk stacjonuje w innej wiosce.


Handel

Raporty z handlu informują o transportach surowców Twojej wioski.

Przyjęte oferty pokazują, które z Twoich ofert na rynku zostały przyjęte, a także oferty, które Ty sam przyjąłeś.Inne

W kategorii "Inne" znajdują się wszystkie inne raporty, które nie występują w wyżej wymienionych kategoriach. Na przykład rozwiązanie się plemienia lub zaproszenia do innych plemion.Skierowane dalej

W tej kategorii możesz zobaczyć wszystkie raporty, które przesłałeś do wglądu innym graczom.Opublikowane raporty

W tej kategorii możesz zarządzać swoimi opublikowanymi raportami oraz przesyłać ich adresy do innych graczy. Każdy, kto zna adres opublikowanego raportu może go zobaczyć.

Konwerter

Najczęściej skrypt pozwalający konwertować raporty do formatu zgodnego z wewnętrznymi (plemiennymi) forami gry. Skrypt umożliwia szybsze i łatwiejsze wstawianie tekstowych raportów na forum plemienia, ponieważ automatycznie dodaje BB-Codes w odpowiednich miejscach, takich jak: nick gracza, lokalizacja wioski etc. Dzięki temu inni gracze z naszego bądź sojuszniczego plemienia mogą szybko zorientować się w sytuacji.

Information.png Osobny artykuł: Konwerter raportów.
Osobiste