Szlachcic

Z Plemiona Wiki

Szlachcic sierpien.png
Szlachcic
Koszt produkcji: Na światach ze stylami: starym i klasycznym - odpowiednia ilość paczek - Drewno 28.000 Glina 30.000 Żelazo 25.000.

Na światach ze stylami: 3.0, 4.0, 5.0 - Drewno 40.000 Glina 50.000 Żelazo 50.000 + odpowiednia ilość Moneta monet.

Koszt badania: Nie wymagane
Wymagania: Pałac Pałac - Poziom 1
Ratusz Ratusz - Poziom 20
Kuźnia Kuźnia - Poziom 20
Rynek Rynek - Poziom 10
Czas szkolenia przy prędkości świata równej 1: 3g 8m 44s
Prędkość Prędkość poruszania się przy prędkości świata równej 1: 35 min/pole
Pojemność Łupu Pojemność łupu: 0
Siła napadu Siła napadu 30
Obrona ogólna Obrona ogólna: 100
Obrona przeciw kawaleriiObrona przeciw Kawalerii: 50
Obrona przeciw łucznikomObrona przeciw Łucznikom: 100
Style występowania: Wszystkie


Szlachcic.png

Szlachcic (tzw gruby) - jednostka produkowana w Pałac Pałacu, bardzo wolna i droga. Atak zawierający szlachtę jest jedyną możliwością przejmowania wiosek.

Po zaatakowaniu wioski obniża w niej poparcie od 20 do 35 punktów. Jeśli poparcie osiągnie wartość 0 lub mniejszą, wioska zostanie przejęta. Wysłanie większej ilości szlachciców w jednym ataku nie obniża poparcia bardziej niż jeden szlachcic. Nie ma znaczenia kto obniżał poparcie - wioskę przejmie w posiadanie gracz, którego atak obniżył poparcia do zera.

Jeśli chcemy szybko przejąć innego gracza, dobrą taktyką jest wysyłanie jednego szlachcica po drugim. W większości przypadków, do przejęcia wystarczy czterokrotne wysłanie szlachty.

Jeśli podczas ataku wraz ze szlachcicem idzie Rycerz Rycerz wyposażony w Berło Vasca, obniża on poparcie minimum o 30 punktów. Dodatkowo podnosi siłę napadu szlachcica o 30%, a obronę o 20%.

W starym i klasycznym stylu aby rekrutować kolejnych szlachciców trzeba do każdego kolejnego szlachcica mieć nowy pałac lub kolejny jego poziom. Ponadto trzeba zapłacić za paczkę.

W stylach od 3.0 wzwyż, trzeba zapłacić za niego Drewno 40.000, Glina 50.000 i Żelazo 50.000 oraz wybić odpowiednią ilość Moneta monet. Wraz z rekrutacją kolejnych szlachciców, zwiększa się liczba wymaganych monet.

Szlachcic w slangu graczy nazywany jest często grubasem, co prawdopodobnie wzięło się od dużego zapotrzebowania na surowce i wolnego poruszania się tej jednostki. Szlachcic jest najwolniejszą jednostką w grze.

Jednostki
Piechota Kawaleria Bronie Oblężnicze Specjalne
Pikinier Pikinier

Miecznik Miecznik

Topornik Topornik

Łucznik Łucznik

Zwiadowca Zwiadowca

Lekki kawalerzysta Lekki kawalerzysta

Łucznik na koniu Łucznik na koniu

Ciężki kawalerzysta Ciężki kawalerzysta

Taran Taran

Katapulta Katapulta

Rycerz Rycerz

Szlachcic Szlachcic

Chłop Chłop

Osobiste